تبلیغات
Geology : زمین شناسی - کاربرد رس در پزشکی !

طراحی سایت

قالب وبلاگ

طراحی سایت


Geology : زمین شناسی
Earth is worthy of respect
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 3 مرداد 1390 توسط Alireza Tavakoli

رس هزاران سال است که در پزشکی کاربرد دارد.انسانها از انواع رسها مانند ایلیت و مونتموریونیت به عنوان درمانگرطبیعی استفاده می کرده اند.امروزه این رس ها در آب درمانی ، طبیعت درمانی و طب جایگزین استفاده می شوند.ویژگیهای بارز یک رس درمان دهنده . . . (ادامه طلب). . .

منوط به خصوصیات مواد جذب شده ثانویه است.یکی از متداولترین رسهای درمان دهنده بنتونیت است.بنتونیت ماده ای است که ازکانیهای رسی (عمدتا مونتموریونیت) و تعداد کمی دیگرکانیهای گروه اسمکیت تشکیل شده است.از ویژگیهای بارزآن متورم شدن در حضور آب و قابلیت تبادل یونی است.بنتونیت علائه بر ویژگی جذب طبیعی خود به صورت انتخابی نیز می تواند مواد آلی را جذب کند.رس در بدن واکنشی مستقیم دارد و به صورت یک کاتالیزگر عمل کرده و منابع طبیعی بدن را کنترل می کند. رس هیچگاه خارج از بدن درمانگر نیست.بنابراین هنگام استفاده از رسهای درمان دهنده علاوه بر توجه خاص به نقطه تحت درمان باید به کل بدن نیز دقت ویژه ای داشت و سیستم درونی بدن از جمله کبد و سیستم دفع تقویت شود.کانیهای رسی توانایی عجیبی در شناسایی و بیرون کشیدن مواد سمی از بدن دارند.رسها در بدن براساس سه نوع واکنش گرگازا،خنثی و گرماگیر عمل می کنند.واکنش نوع خنثی متداولترین آنهاست.در یک واکنش خنثی وقتی رس از بدن زدوده می شودهیچ نشانه قابل رویت از تغییرات در بافت وشرایط بدن باقی نمی ماند.واکنش گرمازا در رتبه بعدی قرار می گیرد.در این نوع واکنش در طول درمان مقداری گرما آزاد می شود که قابل احساس است. بسته به شدت انجام واکنش، تغییراتی مانند حفرات هواکش متحدالمرکز در بافت بدن پس از زدوده شدن رس قابل مشاهده است رنگ پوست تحت تاثیر قرار میگیرد و قرمز می شود.چنین واکنشی نشانه مهمی است که سیستم دفاعی بدن به طور مستقیم تحریک شده است.گاهی ممکن است واکنش عجیبی رخ دهد ، به این ترتیب که نقاط قرمز کوچک در گروههای سه تایی به شکل گرد یا سه گوش ظاهر می شوند.در هرکدام از این حالتها ادامه درمان خطرناک است تا زمانیکه واکنش به حالت خنثی برگردد. واکنش گرماگیر بسیار نادر است و بیانگر شرایط بسیار شدید در بدن است.در این حالت شخص در حین درمان احساس ضعف و سرما می کند و پس از زدودن رس پوست به رنگ سفید یخچالی در می آید که نشانگر خالی بودن بدن از مواد مورد نیاز است.

یکی از شاخصهای مهم برای سلامت وموثر بودن رس خالص بودن آن است.همراهی رس با هرنوع ماده دیگری عملکردمستقیم رس را کاهش می دهد.ازمعیارهای مهم دیگر در رس درمانی ،کیفیت آبی است که مورد استفاده قرار می گیرد.آب مقطر برای استفاده مفید است.زیرا باخصوصیات رس تداخل پیدا نمی کند اگرچه مخلوط رس با آب مقطر محصولی تولید میکند که روی پوست خیلی خشن است .

رس درمانی دارای مزایای متعددی است :

1.       مقرون به صرفه است.

2.       عوارض جانبی ندارد.

3.       استفاده از رس در درمان باعث کاهش سریع درد و سوزش و حساسیت می شود.

رس در مصارف خارجی به صورت خمیر،کمپرس،ماسک،بسته و حمام رس استفاده می شود.در مصارف داخلی فقط از بنتونیت استفاده می شود.به طور سنتی استفاده مقدار اندکی از رس کافیست تا نتایج زیر حاصل گردد:

1.       ضدعفونی کردن جهاز هاضمه بدن

2.       برطرف کننده مسمومیتهای باکتریایی،آلی و غیرآلی

3.       حذف انگلهای درونی

4.       تقویت سیستم ایمنی بدن

5.       تثبیت اکسیژن آزاد خون

6.       کم کردن رادیکالهای آزاد

7.       ضدعفونی کردن کبد

8.       درمان درد معده

9.       افزایش تعداد سلولهای T مانند


طبقه بندی: زمین شناسی پزشکی،
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
?

قالب میهن بلاگ

download

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

اخلاق اسلامی

قالب وبلاگ

?