تبلیغات
Geology : زمین شناسی - آتشفشان منطقه كامچاتكا در شرق روسیه فعال شد!

طراحی سایت

قالب وبلاگ

طراحی سایت


Geology : زمین شناسی
Earth is worthy of respect
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 19 اردیبهشت 1390 توسط Alireza Tavakoli

منابع خبری روسیه روز یكشنبه از فعال شدن آتشفشان ' كیزیمن' در منطقه كامچاتكا واقع در شرق دور این كشور خبر دادند. به گزارش ایرنا به نقل از این منابع، خاكستر این آتشفشان همراه گاز از دهانه این كوه آتشفشانی به هوا پرتاب می شود.
  
گزارش ها حاكی است كه حداكثر ارتفاع خاكستر این كوه آتشفشانی در منطقه كامچاتكا به 10 متر می رسد.
  
بر پایه این گزارش، در روزهای اخیر بیش از 50 لرزش ناشی از فعالیت آتشفشان كیزیمن در این منطقه ثبت شده است.
  
بنا بر اعلام مقام های محلی كامچاتكا، ارتفاع خاكستر پرتاب شده از دهانه آتشفشان یاد شده در یكی از پارك موزه های منطقه به یك سانتی متر می رسد.
  
آنها اعلام كرده اند كه خاكستر ناشی از فعالیت آتشفشان كیزیمن تا شعاع 10 كیلومتری پرتاب می شود و این برای پرواز هواپیماها خطرناك است.
  
در همین حال مقام های محلی اعلام كردند كه فعال شدن آتشفشان كیزیمن منطقه كامچاتكا فعلا تهدیدی برای ساكنان آن محسوب نمی شود.
  
مسوولان دانشگاه علوم روسیه نیز اعلام كردند كه ارتفاع ستون های خاكستر پرتاب شده از دهانه آتشفشان كیزیمن به 5/5 كیلومتر بالاتر از سطح دریا می رسد.
  
در شبه جزیره كامچاتكا در شرق دور روسیه 28 كوه آتشفشانی فعال و حدود 160 كوه آتشفشانی خاموش واقع شده و به همین دلیل این منطقه را سرزمین آتشفشان ها می نامند.
  
مرتفع ترین كوه آتشفشانی این شبه جزیره، 'كلوچفسكی' نام دارد كه ارتفاع آن از سطح دریاهای آزاد به چهار هزار و 750 متر می رسد.
  
ساكنان منطقه كامچاتكا به زندگی همراه با خطرات ناشی از فعالیت احتمالی آتشفشان ها عادت دارند و حتی جشن همگانی به نام' روز آتشفشان' دارند كه همه ساله بیست وهفتم تا بیست و نهم اوت برگزار می شود.
   '
كامچاتكا' شبه‌جزیره‌ای به طول یك هزار و 250 كیلومتر و وسعت 472 هزار و 300 كیلومتر درخاور دور روسیه میان اقیانوس آرام در شرق و دریای اُخُتسك در غرب واقع است

.     

طبقه بندی: سنگ شناسی آذرین و آتشفشانها، خبرها و تازه های زمین شناسی،
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
?

قالب میهن بلاگ

download

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

اخلاق اسلامی

قالب وبلاگ

?